Usługa

Roaming w Play Internet

Mobilny internet Play Internet możesz zabrać ze sobą wszędzie, także za granicę. Sprawdź szczegóły i pozostań online także wtedy, kiedy jesteś daleko.

Opis usługi

Roaming dla Play Internet to usługa umożliwiająca użytkownikom Play, będącym w zasięgu zagranicznych sieci komórkowych, korzystanie z usług telekomunikacyjnych, takich jak:

  • pakietowa transmisja danych w Play Internet na abonament i Play Internet na kartę,
  • wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS w Play Internet na abonament.

Dostępność usługi zależy od warunków umowy z operatorami poszczególnych sieci zagranicznych.
Z usług można korzystać w tych sieciach, dla których zaznaczono dostępność pakietowej transmisji danych/play online - zobacz.

Aktywacja

Usługa nie jest domyślnie aktywna. Aby aktywować usługę, należy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta na numer (+48) 790 500 500 lub *500 i podać numer karty Play Internet (MSISDN). Numer ten jest wyszczególniony na umowie w przypadku Play Internet oraz wydrukowany na karcie sim w Play Internet na kartę. W obu przypadkach znajdziesz go na plastikowej karcie, z której wyłamałeś kartę sim, ma on formę numeru komórkowego.

Dla kogo

Usługa dostępna jest dla wszystkich abonentów i użytkowników Play Internet.

Bill Shock

Bill Shock to nic innego jak limit finansowy transmisji danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro. Wprowadzony w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 544/2009 z dnia 18 czerwca 2009 r. limit jest zbliżony do kwoty 207,32 PLN netto (255 PLN brutto) w odniesieniu do każdego Okresu Rozliczeniowego.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania Bill Schocka znajdziesz w pliku:
Limit finansowy transmisji danych.

 

Dokumenty