Usługa

Roaming satelitarny - na statkach i w samolotach

Play umożliwia Ci korzystanie z roamingu również na statku i w samolocie. Możesz wysyłać SMS-y, dzielić się wrażeniami, przesyłać zdjęcia.

Opis usługi

Roaming na statkach

Z roamingu Play możesz korzystać będąc na pokładzie statków i promów, podczas podróży morskich na całym świecie. Partnerstwo Play z operatorem MCP umożliwia korzystanie z usług głosowych, pakietowej transmisji danych, wysyłania i odbierania wiadomości SMS oraz MMS na pokładach statków wyszczególnionych na stronie internetowej MCP.
Możliwe jest też korzystanie z usług głosowych na pokładach statków i promów za pośrednictwem operatora Seanet.

 

Roaming satelitarny

Play umożliwia swoim użytkownikom korzystanie z roamingu satelitarnego. Korzystanie z usługi jest warunkowane użyciem szczególnego rodzaju dwu-systemowego aparatu telefonicznego Thuraya z włożoną kartą sim Play. Do korzystania z usługi nie jest konieczna dodatkowa aktywacja.


Roaming w samolocie

Play jako pierwszy operator w Polsce umożliwił swoim klientom korzystanie z usługi roamingu na pokładach samolotów, przy współpracy z operatorem On Air. Technologia wykorzystywana przez On Air, partnera roamingowego Play, umożliwia bezpieczne korzystanie z telefonu komórkowego i zapewnia kontakt nawet podczas bardzo długich podróży (dalsze szczegóły tutaj). Możliwe jest korzystanie z usług głosowych, pakietowej transmisji danych, wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS, a także MMS na pokładach samolotów linii Air France w trakcie poszczególnych rejsów. Obsługa samolotu informuje o możliwości skorzystania z usługi. Usługa działa na bazie połączeń satelitarnych.

 

Dokumenty