Usługa

Usługi Specjalne (Premium)

Dzięki usługom specjalnym możesz pobierać treści rozrywkowe, informacyjne lub edukacyjne na Twój telefon!

Opis usługi

Usługi Premium to usługi o podwyższonej opłacie, w ramach których otrzymujesz dostęp do różnych serwisów, w szczególności do treści rozrywkowych, informacyjnych, edukacyjnych. Możesz się również spotkać z określeniami: usługi specjalne, prenumeraty, subskrypcje, usługi Premium Rate. Dzięki nim:

 • weźmiesz udział w konkursach oraz loteriach SMS-owych lub akcjach charytatywnych,
 • otrzymasz dostęp do płatnych materiałów i serwisów w internecie,
 • • będziesz otrzymywał prenumeraty, czyli cykliczne (np. trzy w tygodniu) wiadomości z informacjami, pogodą itp.,
 • pobierzesz dzwonki, tapety lub gry,
 • zadzwonisz na niektóre infolinie,
 • weźmiesz udział w czatach towarzyskich.

Usługi Premium działają na skróconych numerach specjalnych. Numery składają się z czterech, pięciu lub sześciu cyfr.

 

Jakie są rodzaje usług Premium?

Wiadomości

Wysyłasz Odbierasz
Wysyłasz SMS-a na numer, który zaczyna się od 7, 8 lub 9. Płacisz za każdą wysłaną wiadomość Otrzymujesz cykliczne wiadomości z numerów, które zaczynają się od 5 lub 6. Płacisz za każdą odebraną wiadomość. 

Połączenia

Dzwonisz na *7x, *4x Dzwonisz na 70x / 80x
Numery usług specjalnych – płacisz za każdą minutę lub za całe połączenie, zgodnie ze swoim cennikiem. Infolinie i audioteksty – płacisz za każdą minutę lub za całe połączenie, zgodnie ze swoim cennikiem.

Informacja o zakresie numerów oraz wysokości opłat

 

Kto dostarcza serwisy w ramach usług Premium?

W ramach usług Premium dostępnych w sieci Play serwisy świadczone są przez niezależnych dostawców, którzy korzystają z numerów Premium udostępnionych im przez Play. Jesteśmy jedynie pośrednikiem między Tobą, a dostawcami tych serwisów. Nie mamy wpływu na treści serwisów tych dostawców ani na treści wiadomości, które wysyłasz lub odbierasz.

Pamiętaj, że korzystanie z serwisów wiąże się z akceptacją regulaminów poszczególnych dostawców.

Nawet jeśli zastrzegłeś, że nie życzysz sobie otrzymywać informacji marketingowych od Play, możesz je nadal dostawać od dostawców, z których usług skorzystałeś. Jeżeli nie chcesz ich otrzymywać odwołaj zgodę u danego dostawcy.

Listy numerów i usług Premium dostępnych dla Klientów Play

Przygotowaliśmy dla Ciebie listy wszystkich usług Premium dostępnych dla Klientów Play. Dla prenumerat znajdziesz również komendy, które pozwolą Ci z nich zrezygnować. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy masz włączone jakieś prenumeraty, wyślij SMS-a o treści „Lista” na numer 6000.

W tabelach znajdziesz też informacje kto jest dostawcą serwisów oferowanych w ramach usług Premium.

 

 

Rodzaje blokad usług Premium

 

Limit wydatków na usługi Premium

Limit wydatków na usługi Premium (tzw. próg kwotowy) pozwali Ci ustawić maksymalną kwotę za usługi Premium, jaką chcesz zapłacić w danym Okresie Rozliczeniowym (jeżeli jesteś Abonentem korzystającym z oferty Postpaid) lub w danym miesiącu kalendarzowym (jeżeli jesteś Użytkownikiem korzystającym z oferty Prepaid lub MIX).

  • Limit 0 zł na usługi Premium

   Wybierając ten limit masz pewność, że nic nie zapłacisz za usługi Premium w danym Okresie Rozliczeniowym/ miesiącu kalendarzowym. Limit jest odnawiany od kolejnego Okresu Rozliczeniowego/ miesiąca kalendarzowego.

   Kod USSD do włączenia Kod USSD do wyłączenia
   *111*83*1# *111*14*1#
  • Limit 35 zł na usługi Premium

   Wybierając ten limit masz pewność, że nie zapłacisz więcej niż 35 zł za usługi Premium w danym okresie rozliczeniowym/miesiącu kalendarzowym. Jeżeli osiągniesz limit, dostaniesz powiadomienie i zablokujemy dalsze usługi Premium. Limit jest odnawiany od kolejnego okresu rozliczeniowego/ miesiąca kalendarzowego.

   Kod USSD do włączenia Kod USSD do wyłączenia
   *111*16*1# *111*14*1#
  • Limit 100 zł na usługi Premium

   Wybierając ten limit masz pewność, że nie zapłacisz więcej niż 100 zł za usługi Premium w danym okresie rozliczeniowym/miesiącu kalendarzowym. Jeżeli osiągniesz limit, dostaniesz powiadomienie i zablokujemy dalsze usługi Premium. Limit jest odnawiany od kolejnego okresu rozliczeniowego/ miesiąca kalendarzowego.

   Kod USSD do włączenia Kod USSD do wyłączenia
   *111*17*1# *111*14*1#
  • Limit 200 zł na usługi Premium

   Wybierając ten limit masz pewność, że nie zapłacisz więcej niż 200 zł za usługi Premium w danym okresie rozliczeniowym/miesiącu kalendarzowym. Jeżeli osiągniesz limit, dostaniesz powiadomienie i zablokujemy dalsze usługi Premium. Limit jest odnawiany od kolejnego okresu rozliczeniowego/ miesiąca kalendarzowego.

   Kod USSD do włączenia Kod USSD do wyłączenia
   *111*18*1# *111*14*1#

Blokady ceny usług Premium

Blokady ceny usług Premium pozwalają Ci zablokować usługi Premium, które kosztują więcej niż wskazana kwota.

Inne ograniczenia

Limit, który masz do wykorzystania na usługi Premium i zakupy mobilne stanowi równowartość 50 Euro dla pojedynczej transakcji i 300 Euro w danym okresie rozliczeniowym/miesiącu kalendarzowym. Limit ten wynika z ustawy o usługach płatniczych i i jest liczony na podstawie kursu NBP z 31 października poprzedniego roku. Limit jest odnawiany od kolejnego okresu rozliczeniowego/miesiąca kalendarzowego.

Dokumenty