Usługa

Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych

Wolisz nie odbierać połączeń z numerów zastrzeżonych? Możesz je zablokować - sprawdź, jak to zrobić.

Opis usługi

Jeżeli aktywujesz usługę blokowania rozmów z numerów zastrzeżonych, automatycznie będziemy chronić Cię przed połączeniami przychodzącymi z numerów zastrzeżonych.

Numer osoby dzwoniącej nie będzie się wyświetlał, jeśli ma ona aktywną funkcję ukrywania numeru - CLIR. Jeśli masz aktywną usługę ACR połączenie nie pojawi się na Twoim telefonie, a dzwoniący usłyszy komunikat: "Abonent, którego numer wybrałeś nie przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych. Jeżeli chcesz się z nim połączyć - włącz prezentację numeru" oraz analogiczny komunikat w języku angielskim.

Usługa nie blokuje połączeń, w których numer nie jest wyświetlany z innego powodu niż aktywna funkcja ukrywania numeru CLIR lub jest niepełny, nieprawdziwy, zamieniony.
Usługa nie działa w przypadku przekierowań bezwarunkowych oraz przekierowań podczas których użytkownik odbierający jest nieosiągalny.

Jeżeli nie masz włączonej usługi, a otrzymasz połączenie z numeru zastrzeżonego, możesz je przerwać korzystając z funkcji odrzucenia/zakończenia połączenia dostępnej w każdym telefonie.

Aktywacja

Aktywacja, dezaktywacja i sprawdzenie statusu usługi jest możliwe poprzez:

  • Krótkie kody:
Operacja Kod
Aktywacja usługi *111*114*1#
Dezaktywacja usługi *111*114*2#
Sprawdzenie statusu *111*114*3#
Opis usługi *111*114*4#

Cennik

Usługa jest bezpłatna.

Dokumenty