SMS

 • Opis usługi

  SMS

  Odbieraj i wysyłaj krótkie wiadomości tekstowe do wszystkich swoich znajomych, bez względu na to, w jakiej sieci mają telefony. SMS możesz wysłać także na telefon stacjonarny.

  Aby wysłać wiadomość SMS, w menu swojego telefonu znajdź opcję SMS, wpisz tekst wiadomości za pomocą klawiatury telefonu i wyślij ją pod wybrany numer. Możesz wysłać SMS-a do wielu znajomych! Wystarczy, że jako adresata wpiszesz kilka numerów odbiorców. Wiadomość SMS możesz wysłać także na numer stacjonarny. Wystarczy, że przed numerem odbiorcy wiadomości wpiszesz numer kierunkowy (bez zera). Szczegóły znajdziesz w opisie SMS na telefon stacjonarny.
  Możesz włączyć funkcję przekazywania raportów doręczenia Twoich SMS-ów. Wtedy dowiesz się, że odbiorca otrzymał wiadomość. Czas ważności wysłanego przez Ciebie SMS-a wynosi 72 godziny. Jeśli w tym czasie odbiorca nie odbierze Twojej wiadomości (np. ma wyłączony telefon), SMS zostanie skasowany.

  Pamiętaj, że wiadomość SMS może zawierać maksymalnie 160 znaków. Jednak niektóre telefony umożliwiają utworzenie wiadomości dłuższej niż 160 znaków, a taka wiadomość jest dzielona na kilka SMS-ów. Opłata naliczana jest za każdy SMS osobno. Możesz wstawić do wiadomości SMS polskie litery, jednak spowoduje to zmniejszenie się liczby dostępnych znaków - jeśli używasz w SMS-ach polskich znaków, masz do dyspozycji mniej niż 160 w jednej wiadomości.

  Jeżeli kupiłeś telefon w punkcie sprzedaży PLAY, będzie on już odpowiednio przygotowany do korzystania z  usługi SMS i nie musisz nic ustawiać. Jeśli jednak masz kłopot ze skorzystaniem z usługi, sprawdź ustawienia telefonu i ewentualnie zmień je wpisując numer centrum wiadomości SMSC: +48790998250 oraz format wiadomości text, standard lub SMS w zależności od modelu aparatu.

  Czas ważności wysłanego przez Ciebie SMS-a wynosi 72 godziny. Jeśli w tym czasie odbiorca nie odbierze Twojej wiadomości (np. ma wyłączony telefon), SMS zostanie skasowany.

   
 • Roaming

  Z usługi SMS możesz korzystać także w roamingu, bez dodatkowej aktywacji.

   
Czy ten artykuł był pomocny?