Jak rozpoznać prawdziwe e-awizo od Play?

Play24

Upewnij się, że załączona do e-maila faktura jest widoczna w serwisie Play24.
(Sprawdź jak korzystać z Play24)


Kody USSD

Sprawdź numer rachunku bankowego i kwotę do zapłaty – wystarczy wpisać i zatwierdzić na swoim telefonie w Play kod *124#.
Potwierdź dane faktury: datę wystawienia, termin płatności, kwotę i numeru rachunku. W tym celu należy wpisać i zatwierdzić kod *125#.


Obsługa Klienta

Wątpliwości można również wyjaśnić telefonicznie, dzwoniąc pod numer *500 dla Klientów Indywidualnych oraz *600 dla Klientów Biznesowych.


Weryfikacja prawdziwego e-awizo

Play wysyła e-maile z informacją o wystawieniu e-faktury z dwoma załącznikami:

  • E-faktura w pliku PDF,
  • Certyfikat autentyczności w pliku smime.p7s.

Certyfikat

Certyfikat autentyczności można zweryfikować zgodnie z instrukcją, która znajduje się na stronie Certum.pl.


Nadawca

Warto sprawdzić, czy e-mail został wysłany z adresu awizo@mojefinanseplay.pl, choć nie decyduje to niestety o jego autentyczności – oszuści potrafią spowodować wyświetlanie się fałszywego adresu nadawcy. Najwięksi dostawcy kont pocztowych tacy jak m.in. Gmail, Onet, mają zabezpieczenia weryfikujące adres nadawcy i serwer wysyłający wiadomości. Jednak w przypadku wielu serwerów pocztowych taka weryfikacja nie jest wykonywana.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy weryfikację wykonuje firma, z której usług Państwo korzystają, prosimy o kontakt z Administratorem poczty e-mail.


Bezpieczeństwo

Dla bezpieczeństwa Państwa urządzeń warto zaopatrzyć się w program antywirusowy oraz regularnie aktualizować systemy operacyjne w komputerach i telefonach/tabletach.

 
Czy ten artykuł był pomocny?