Blokowanie numeru IMEI skradzionego telefonu

  • Na czym polega blokada IMEI?

   Jeśli w wyniku krazieży utraciłeś telefon możesz zablokować jego unikalny numer IMEI, przez co urzadzenie nie będzie mogło być uzywane w żadnej polskiej sieci komórkowej.
   W przypadku urządzeń dual-sim, które mają nadane dwa numeru IMEI, w celu całkowitej blokady urządzenia, należy zablokować oba numery, w przeciwnym razie z telefonu nadal będzie można korzystać.
   Blokada może nastąpić tylko na podstawie pisemnego wniosku.

    

  • Jak zablokować IMEI skradzionego telefonu?

   Przede wszystkim udaj się na Policję i zgłoś kradzież. Otrzymasz dokument potwierdzający zgłoszenie. Następnie udaj się do salonu Play z poniższymi dokumentami.

   Jeśli jesteś klientem Play, a blokada ma dotyczyć telefonu wpisanego do Umowy o Świadczeniu Usług Telekomunikacyjnych zabierz ze sobą dokumenty:

   Jeśli nie jesteś klientem Play, lub wniosek o blokadę dotyczy telefonu, który nie jest wpisany do Umowy o Świadczeniu Usług Telekomunikacyjnych potrzebujesz następujących dokumentów:

   • pisemna dyspozycja blokady telefonu wraz z podpisem,
   • zaświadczenie z Policji o zgłoszeniu kradzieży,
   • dokument z wpisanym IMEI utraconego telefonu (lub dwoma przy urządzeniu dual sim). Do wyboru: paragon, faktura, karta gwarancyjna lub umowa kupna sprzedaży/darowizny,
   • dokumetn tożsamości.

   Powyższe dokumenty możesz także dostarczyć wysyłając je na numer faxu lub pocztą na adres korespondencyjny. Numer oraz adres znajdziesz na stronie kontakt.

    

  • W jaki sposób mogę odblokować wcześniej zablokowany telefon?

    

   Procedura odblokowania telefonu wygląda podobnie, jak w przypadku blokowania. Niezbędne są jednak dwa dokumetny:

    

Czy ten artykuł był pomocny?